POZOR! Jedinečná a poslední dýmka série Rare Wood 1. s číslem 500, bude prodána v aukci, která se uskuteční v průběhu září na Facebooku. Dýmka bude kromě čísla i vlastnoručně podepsána autorem, a obdrží certifikát o pravosti a krabičku se sáčkem. Sledujte profil autora

"RARE WOOD" - SPECIÁLNÍ LIMITOVANÁ ŘADA DÝMEK 

   Seznamte se prosím!

Dýmky, které Vám v této sérii nabízím, jsou výjimečné  - svou historií.

Před časem se mi podařilo koupit briarové R-přířezy, které v současnosti už mají historickou hodnotu. Nabídl mi je pravnuk českého výrobce dýmek Václava Průši (1890-1958), který se vyučil u p. Antonína Zieglera v Krásné Hoře a vlastní dílnu založil v třicátých letech. Největší úspěch zaznamenal po r. 1945, ale bohužel krátce, protože převrat v r. 1948 ukončil i jeho živnost.

Pokud jde o dřevo, jedná se o tehdejší menší velikost briarových přířezů, a proto jsem se rozhodl vytvořit kolekci dýmek, které budou klasičtější, než na jaké jste ode mne zvyklí, výrazně menší a subtilnější. Výhodou takto starého materiálu je, že je tvrdší, odolnější vůči žáru a ani slabší stěny se nepropálí. Jistou nevýhodou je způsob řezání briaru, protože v té době se nehledělo na straight grain nebo birds eyes. Prvořadá tehdy byla výtěžnost, a dřevo je tedy nařezáno, jak to vyšlo.

Zkuste si vychutnat kouření z dýmky, jejíž materiál pamatuje naše dědy.

Dýmky série RARE WOOD jsou zásadně nemořené, pouze voskované, vrtané 18 mm, délka nepřesahuje 130 mm a váha je kolem 45 g. Jsou číslované jinou číselnou řadou než moje běžná produkce a jejich cena je jednotná – 2000,- Kč.

Zkuste si vychutnat kouření z dýmky, jejíž materiál pamatuje naše dědy.

podívejte se ZDE: